PROFESIONÁLNA LIKVIDÁCIA PLOŠTÍC

ÚVOD    |    Likvidácia ploštíc

DEZINSEKCIA PLOŠTÍC 200 ºC PAROU V KOMBINÁCII S CHEMICKÝM POSTREKOM

Dezinsekcia – likvidácia ploštíc chemickým postrekom v kombinácii s horúcou 200 °C parou je doposiaľ najspoľahlivejšou a najúčinnejšou metódou. Na ničenie vajíčok, ktoré sú odolné voči chemickým postrekom, používame ako pomocnú metódu horúcu 200 ºC paru pod vysokým tlakom až 9 bar. Touto kombinovanou metódou tak účinne likvidujeme vajíčka ploštíc a zároveň s chemickým postrekom živé jedince. Zmysluplná dezinsekcia ploštíc vychádza predovšetkým z poznania biológie a životného cyklu ploštíc, výberu vhodných insekticídnych prípravkov a voľbe ich koncentrácii, od dôkladného prevedenia zásahu a v neposlednom rade od odborných skúseností pracovníkov vykonávajúcich zásah proti plošticiam.

Ako vykonávame dezinsekciu - odstránenie ploštíc?

Naši pracovníci po príchode skontrolujú priestory, vyhodnotia stupeň zamorenia a následne Vás zrozumiteľne oboznámia s potrebnými informáciami týkajúcich sa problematiky ploštíc vrátane informácii ohľadom samotného výkonu dezinsekcie.

Nasleduje prevedenie samotnej likvidácie ploštíc, ktorá má 2 fázy:

Ošetrenie suchou 200 °C parou

Ploštice sa radi ukrývajú v konštrukciách postelí a nábytku, v rôznych špárach, štrbinách a pod. Sú to všetko tmavé a neprístupné miesta, do ktorých ploštice s obľubou kladú svoje vajíčka. Naši školený pracovníci dokážu pomocou horúcej 200 ºC pary kontaminované miesta dôkladne vyčistiť od ploštíc a zároveň zlikvidovať nymfy a vajíčka ploštíc. Horúcou parou sa ošetrujú posteľné konštrukcie, matrace, nočné stolíky, sedačky, gauče, nábytok v blízkosti miest kde pravidelne spávate a v prípade potreby aj podlahové lišty. Treba si uvedomiť, že horúca para je len pomocná metóda a nemá reziduálny účinok. Parou ošetrené povrchy je preto potrebné čo najskôr ošetriť chemickým postrekom Ploštice sa na takto ošetrených povrchoch a miestach už neusídlia. Po dekontaminácii horúcou 200 ºC parou naši pracovníci v zápätí aplikujú chemický postrek.

Aplikácia chemického postreku

Na ničenie ploštíc používame postrek, ktorý tvorí kombinácia troch insekticídnych prípravkov s reziduálnym účinkom. Používame kontaktné prípravky, čo znamená, že ploštice si pri kontakte s postrekom nanesú na telo účinné látky a následne uhynú. Spravidla chemický postrek aplikujeme do posteľných konštrukcií, sedačiek a nábytku nachádzajúceho sa v blízkosti postelí – nočné stolíky, obrazy, poličky, obklady atď. Nábytok ošetrujeme samozrejme v šetrnej miere aby sa predišlo jeho poškodeniu. Postrekom ošetrujeme taktiež aj steny minimálne na úroveň výšky postelí. Naši pracovníci zo zásady ošetrujú chemickým postrekom všetky miestnosti v domácnosti. V prípade, že sa dezinsekcia vykonáva v ubytovacom zariadení je potrebné ošetriť, okrem kontaminovaných izieb, aj susedné izby. Bariérovo sa postrek aplikuje v každej miestnosti popri obvodoch stien, do kútov stien, okolo prechodov kurenárskych trubiek, do inštalačnej šachty – stúpačky. Naši pracovníci preventívne vždy aplikujú postrek aj na ďalšie rizikové miesta, resp. na miesta predpokladaného výskytu ploštíc. Postrek po zaschnutí nezanecháva fľaky a na ošetrených povrchoch vytvorí tenký film s účinnými látkami.

Para môže ľahko preniknúť do týchto oblastí tam, kde iné prostriedky typu pesticídov nemôžu. A väčšina ľudí nevie, že ploštice sa v skutočnosti stali imúnnymi voči mnohým chemikáliám a pesticídom, ktoré ich zabíjali. To nebude prípad pary, pretože tá dosahuje extrémne vysoké teploty, ktoré spôsobujú vypnutie tela ploštice. A to nehovorím o skutočnosti, že tieto pesticídy a chemikálie môžu byť škodlivé aj pre vašich domácich miláčikov a rodinu. To nebude prípad parných procedúr.