PRÍPRAVA NA DEZINSEKCIU

AKO PRIPRAVIŤ PRIESTORY PRED VYKONANÍM DEZINSEKCIE?

Pred našim príchodom odporúčame zákazníkom vykonať opatrenia, ktoré urýchľujú dezinsekčný zásah a zároveň zvyšujú efektivitu a účinnosť prevedenej dezinsekcie.

Posteľnú bielizeň (pokiaľ je možné aj poťahy matracov) zvlečte a vyperte pri teplote min. na 60 °C.

Bielizeň, ktorú nie je možné oprať pri 60 °C môžete vložiť aj do sušičky.

Oblečenie a veci, ktoré je možné oprať si uložte do plastových PVC vriec, prípadne do uzatvárateľných PVC boxov.

Odporúčame vyprázdniť úložné priestory z pod postelí, sedačiek a nočných stolíkov. Skrine, komody, poličky nachádzajúce sa bezprostrednej blízkostí postelí a sedačiek taktiež odporúčame vypratať (presný postup si upresníme pri telefonickej konzultácii)

Odporúčame umyť, resp. povysávať podlahy (vrecko z vysávača následne čo najskôr vyhoďte),  nakoľko aplikovaný postrek dosahuje najvyššiu účinnosť na čistých povrchoch.

Neodporúčame premiestňovať predmety a nábytok zo zamorených izieb do iných miestností. Nevyhadzujte nábytok pred naším príchodom, najskôr ho skontrolujeme, prípadne chemicky ošetríme. Predídete tým potenciálnemu zamoreniu okolitých izieb, resp. bytových jednotiek. (nábytok na likvidáciu odporúčame pred vyhodením dôkladne obaliť do PVC fólie)

Domáce zvieratá sa počas zásahu a následne 2 hodiny vykonaní dezinsekcie nemali zdržiavať v asanovaných priestoroch. Akvária a pod. je potrebné prekryť napr. PVC fóliou.

Potraviny, jedálenské riady uložte do kuchynských skriniek.

Liečba ploštice domácej Zbavenie sa ploštice začína čistením miest, kde ploštice žijú. To by malo zahŕňať nasledovné: Posteľnú bielizeň, bielizeň, záclony a oblečenie vyčistite v horúcej vode a sušte ich na najvyššom stupni sušičky. Umiestnite plyšové zvieratá, topánky a iné predmety, ktoré sa nedajú prať, do sušičky a nechajte 30 minút bežať na vysokej úrovni. Pred vysávaním použite pevnú kefu na čistenie švov matraca, aby ste odstránili ploštice a ich vajíčka. Posteľ a okolie často vysávajte. Po vysávaní ihneď vložte vrecko vysávača do plastového vrecka a umiestnite do odpadkového koša vonku. Matrac a taštičkové pružiny zabaľte do pevne tkaného poťahu so zipsom, ktorý zabráni plošticiam vniknúť alebo uniknúť. Ploštice môžu žiť až jeden rok bez kŕmenia, preto ponechajte prikrývku na matraci aspoň rok, aby ste sa uistili, že všetky ploštice v matraci sú mŕtve. Opravte praskliny v omietke a prilepte odlupujúce sa tapety, aby ste sa zbavili miest, ktoré môžu ploštice skrývať. Zbavte sa neporiadku okolo postele. Ak je váš matrac zamorený, možno sa ho budete chcieť zbaviť a zaobstarať si nový, ale dbajte na to, aby ste zvyšok svojho domova zbavili ploštice, inak zamoria váš nový matrac.

môžete vyprať prádlo pri 60 ºC (to zahubí všetky štádiá ploštice, aj vajíčka), pozri najlepšie práčky
bielizeň, ktorú nie je možné prať na šesťdesiatke umiestnite po praní do sušičky (pri teplote nad 40 ºC uhynú), pozri najlepšie sušičky
veci, ktoré prať ani sušiť nemôžete skúste zabaliť do plastového vrecka a vložiť do mrazničky na 4-5 dní (pri -18 ºC), pozri najlepšie chladničky s mrazničkou
môžte textil namočiť na 24 hodín do studenej vody – mladé a dospelé ploštice tak vyhubíte, pozor: vajíčka však nie
knihy, oblečenie či iné premety môžete ošetriť CO2 – vložte ich do vákuových vriec, vysajte vzduch a následne napustite oxidom uhličitým – nechajte pôsobiť niekoľko dní
nič zo spomenutých spôsobov vám však nezaručí, že sa ploštíc zbavíte nakomplet – preto zvážte odborný zásah, vyberte firmu, ktorá má s ničením hmyzu bohaté a overiteľné skúsenosti

Čo nerobiť !

• zo zamorených priestorov nepremiestňujte nábytok, matrace a ďalšie veci do iných miestností (hrozí riziko zavlečenia)

• nepoužívajte voľne dostupné prípravky z drogérie nakoľko sú ploštice rezistentné voči pyretroidom (používaním takýchto prípravkov docielite len to, že ploštice vypudíte a rozlezú sa do okolitých miestností. Zároveň im posilníte genetickú odolnosť voči ostatným insekticídom.

• čo najskôr kontaktujte firmu, ktorá Vám vykoná odborný zásah (pracujeme nepretržite – aj počas sviatkov)